Немає чіткого визначення, хто саме може вважатись киянином. Хтось думає, що для цього достатньо жити у місті, а хтось вважає, що цього заслуговують лише спадкові мешканці у третьому чи більше поколінні. Ми ж вирішили навести ТОП-7 інших ознак, які властиві киянам.
Справжні кияни використовують старі назви
Одна з найбільш яскравих ознак киян — це використання старих назв, які були у столиці до перейменувань. Якщо нові люди в місті вчать одразу сучасні назви, то киянам більш звичні колишні. Наприклад, станція метро «Почайна» — це «Петрівка». «Шулявська» — «Завод «Більшовик». Вулиця Кирилівська — Фрунзе. Таких прикладів безліч.
А деякі настільки вірять у традиції, що досі можуть використати назви, які змінились ще задовго до їх народження. Це, наприклад, якщо почуєте про вулицю Фундуклеївську чи Кадетську замість Богдана Хмельницького, чи якщо хтось назве Хрещатик вулицею Воровського.
Кияни турбуються про своє місто
Для багатьох людей, що знаходяться у столиці, Київ — це місце роботи, перевалочна база, бульвари для прогулянок вихідними, але ніяк не рідне серцю місто, за яке варто турбуватись. З киянами все навпаки. Для них це дім, тому вони дуже серйозно ставляться до дотримання чистоти на вулицях, до інфраструктури та обліку своїх районів.
Справжні кияни залишались у Києві під час війни
Багато людей мешкають у Києві, однак при цьому мають домівки в інших регіонах. Вони їдуть додому на довгі вихідні, а коли почалась повномасштабна війна — почали масово виїжджати зі столиці, щоб перечекати бойові дії вдома, або навіть за кордоном.
Кияни в більшості залишились в своєму місті, бо в них зазвичай просто немає інших будинків, чи просто немає бажання їхати, навіть через небезпеку. Тому у найбільш важкий для столиці період вони знаходились разом з Києвом. Нагадаємо, що людям, які повернулись, надали корисні поради.
Справжні кияни погано знають місто
Це може виглядати дивним, але так, люди, які народились та все життя мешкають у Києві, можуть при цьому погано орієнтуватись у столиці. Справа в тому, що вони живуть у своїх районах кілька поколінь, та користуються одними маршрутами.
Корінні кияни з Подолу, наприклад, можуть взагалі не знати, як виглядають Позняки чи Харківський масив. При цьому приїжджі, які встигли змінити кілька орендних квартир в різних частинах міста, можуть орієнтуватись набагато краще.
Кияни гостинні та інтелігентні
Люди цього міста зазвичай з повагою та добротою ставляться до інших. Це в більшості інтелігентні, відкриті та скромні люди, які відрізняються щирою гостинністю. Якщо ж хтось без причин ставиться, наприклад, до приїжджих з агресією, чи починає настійливо доводити свою належність до київського коріння, принижаючи при цьому інших — скоріш за все, вони просто переїхали трохи раніше.
Справжні кияни — це справжні українці
Київ — це в першу чергу столиця та серце України. І кожен киянин про це постійно пам’ятає, зберігаючи у себе в місті багату та рідну українську культуру. Вони патріотичні, і щиро захоплюються своєю країною.
Справжні кияни читають Kashtan Media
Багато цікавих історій, легенд чи важливих новин про Київ з’являється на нашому сайті Kashtan.media, присвяченому столиці. Тут, наприклад, можна дізнатись, коли будували станцію метро «Академмістечко». А нещодавно ми розповідали київську легенду про будинок людожера.
Якщо підписатись на оновлення Каштан Медіа у Фейсбуці, можна дізнатись про Київ багато нового.