Станція метро «Політехнічний інститут» у Києві: перша залізобетонна, – ФОТО

Журналісти Kashtan Media продовжують цикл матеріалів, присвячених Київському метрополітену. На черзі — станція метро «Політехнічний інститут». Вона розташована між «Шулявською» та «Вокзальною», на Святошинсько-Броварській, червоній гілці.

Станція метро «Політехнічний інститут» та її історія

У початкових планах, «Шулявська» та «Політехнічний інститут» мали увійти в першу чергу будівництва та відкритись ще в 1960 році, як неглибокі станції. Але, через складність ґрунту, було вирішено обрати глибоке закладення та перенести ділянку на другу чергу.

«Політехнічний інститут» став першим місцем застосування залізобетонних тюбінгів замість чавунних. Це рішення виявилось значно вигіднішим, тож, технологію продовжили застосовувати в майбутньому.

Джерело фото: mirmetro

Архітекторами станції були Григорій Головко, Борис Дзбановський, Михайло Сиркін та Євген Іванов. Скульптором — Василь Бородай, а інженерами-конструкторами — В. Лисяк та І. Жуков.

Станцію було відкрито 5 листопада 1963 року. Вона має пілонну конструкцію з порталами та прямою платформою, ескалаторну систему підйому та окремий вестибюль з касами, розташований у будівлі.

Зовнішній вигляд та інтер’єри

Джерело фото: Вікіпедія

На відміну від першої черги, що будувалась у 1950-ті, «Політехнічний інститут» вже потрапив під архітектурні обмеження, тому виглядає набагато простіше більш старих залів. Але, автори все ж реалізували цікавий проєкт з унікальними деталями.

Наприклад, на колійних стінах можна побачити декоративні дверцята. Цікаво зроблене освітлення над порталами, а пілони мають розширену зверху форму, а не пряму, та теж мають деталі у вигляді решіток.

Вихід до ескалаторів є лише з одного боку, а з іншого знаходиться стіна з барельєфом «У космос», на якому зображена жінка, супутник та колія від його польоту в вигляді серпа. Нижче, раніше також можна було побачити молот, що створювало герб СРСР. Але, в рамках декомунізації, частину з молотом прибрали в 2018 році.

Назва станції

Джерело фото: Вікіпедія

Це одна зі станцій, яку жодного разу не перейменовували. Назва «Політехнічний інститут» присвячена Національному технічному університету України, що розташований неподалік.

У тому числі завдяки студентам КПІ ім. Сікорського, станція користується доволі великою популярністю серед пасажирів.

Де знаходиться станція метро «Політехнічний інститут» у Києві та як дістатись до неї

Вхід до вестибюлю розташований по проспекту Перемоги, 35 (Берестейський проспект). Поруч знаходиться Політехнічний провулок та парк КПІ, а навпроти — Київський зоопарк.

З наземного транспорту, можна доїхати тролейбусами 4, 5, 7, автобусами 2, 118, 720, а також маршрутками 189, 427, 465, 518, 575, 442, і не тільки.

Багато мешканців Борщагівки доїжджають на швидкісному трамваї до зупинки «Політехнічна» та переходять на метро.

Фото: Informator

Нагадаємо, що минулого разу ми розповідали про станцію метро «Шулявська». Історії інших станцій можна знайти в розділі «Київське метро» на Kashtan Media.

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації на сайті — підпишіться на наш Telegram.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору