Одним з найбільш цікавих та популярних пам’ятників у Києві, є малюки на Поштовій площі. Журналісти сайту kashtan.media вирішили розповісти, коли з’явилась ця скульптурна композиція та кому вона присвячена.
Історія встановлення пам’ятника
Композиція була офіційно відкрита 6 травня 2017 року. Меценатом встановлення стала Тетяна Балясна, а підтримав ідею мер столиці Віталій Кличко.
Архітектором виступив Олег Селіванов, графічним дизайнером — Станіслав Топольський, а головним автором та скульптором — Володимир Журавель, який також створив декілька інших сучасних пам’ятників у Києві.
Відомо, що скульптор цілих вісім місяців працював над скульптурою свого молодшого брата. Саме його обличчя було використане для створення образу Кия. Інші персонажі були виготовлені значно швидше.
Вигляд композиції та її зміст
Пам’ятник складається з чотирьох скульптурок малюків, що символізують засновників Києва. Кий, Щек та Хорив стоять на мапі столиці, пускаючи паперові кораблики. Їх сестра Либідь махає братам рукою, сидячі на лавочці трохи подалі. Її кораблик знаходиться поруч з нею.
Скульптури доволі невеликі за розмірами. Вони мають реальний дитячий зріст. В якості матеріалів використано бронзу та латунь.
За словами автора, в роботу закладено три рівня сприйняття. Перший — це просто діти, що граються з корабликами. Другий має історичний сенс, оскільки ці діти символізують засновників міста. Також є сакральний зміст з образом космічних дітей.
В оригінальному варіанті, персонажі композиції оголені, але, на деякі свята їх вдягають. Наприклад, малюки були в зимньому різдвяному одязі, а також в українських вишиванках.
Де знаходиться пам’ятник та як до нього дістатись
Скульптурна композиція розташована в районі Подолу, на Поштовій площі. Поруч з Річковим вокзалом, Київським фунікулером, Володимирським узвозом та Набережним шосе.
Найближча станція метро — «Поштова площа» (Оболонсько-Теремківська, синя лінія Київського метрополітену). Також можна доїхати наземним транспортом. Поруч зупиняються автобуси 62 та 114.
Нагадаємо, що раніше ми вже розповідали про пам’ятник відомому архітектору Владиславу Городецькому. Підпишіться на сторінку kashtan.media на Facebook, щоб першими бачити нові статті та обговорювати їх.