Єдина загроза — це обстріли: українцям розповіли про особливості опалювального сезону

Україна готова до опалювального сезону. Однак є речі, які можуть йому завадити. Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко, в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів, до чого варто готуватись взимку.

Відомо, що опалювальний сезон, який називають найтяжчим за історію незалежності України, має розпочатись орієнтовно за місяць.

За оцінкою об’ємів вугілля та газу на складах, цього вже достатньо, щоб успішно та спокійно пройти опалювальний сезон. В цієї частині загрози мінімальні. Недостатку в ресурсах немає. За думкою Харченка, головна загроза — це обстріли критичної інфраструктури. Коли росіяни цілеспрямовано нищать ТЕЦ, трансформаторні підстанції та інші об’єкти енергетичного та опалювального сектору.

Приватний сектор та можлива евакуація багатоповерхівок

Фото: High life north

Експерт наголосив, що в невеликих містах та селах, особливо ближче до лінії зіткнення, більш безпечним в плані опалення є приватний сектор. В будинок можна придбати генератор, який забезпечить світлом, поставити котел, протопити пічку дровами тощо. В багатоквартирних домах складніше. Вони повністю залежать від працездатності центрального опалення, каналізації, водопроводу та електроенергії.

Якщо в умовах морозу буде знищена якась електромережа, при цьому місто залишиться без світла, не буде ані води, ані тепла — людям доведеться евакуйовуватись. В багатоквартирному будинку не можна жити без комунікацій. А аварію тепломережі взимку, під час опалювального сезону, усунути не вдасться.

Особливо така небезпека стосується прифронтових населених пунктів. Там треба тримати в голові, куди ви поїдете в разі такої ситуації. Подібна ситуація була в Алчевську, ще у 2000-ні роки. Під час морозів, пошкоджену систему відновити буде неможливо.

Великі міста безпечніші

Фото: Kostya Golinchenko

При цьому Харченко наголосив, що він не вірить, що російські атаки зруйнують енергосистему таких великих міст як Київ, Дніпро чи Львів. Бо в них багато способів резервування, багато можливостей переключати енергосистему між різними джерелами, відновлювати лінії. Великі міста в цьому плані набагато більш захищені.

Чи можливе повне знеструмлення країни

На питання ведучої, чи можливий повний блекаут та знеструмлення України на деякий час, експерт відповів, що без ядерної зброї це неможливо. У нас дуже потужна енергосистема, якою займаються дуже професійні люди. Диспетчери показують це навіть зараз, на прикладі з Харковом. Бо росіяни вірили, що зруйнують електрику Харкова на тижні. А він отримав електрику за дві с половиною години.

Чим варто запастись

Споживання енергії в країні зараз низке, тому віялових відключень бути не повинно. Але якщо говорити про можливі тимчасові відключення енергії з тих чи інших причин, до цього можна підготуватись запасом води, по кілька літрів на кожну людину. Варто тримати повербанки, щоб мати змогу зарядити телефони, для найбільших панікерів — можна купити маленьку газову плиту з балоном.

При цьому купувати якійсь електроковдри немає сенсу. В відсутність електропостачання, вона вам нічим не допоможе.

Нагадаємо, що Київ активно накопичує резерви на опалювальний сезон, щоб забезпечити його стабільне проходження. Читайте також про відновлення залізничного сполучення з Балаклією та підписуйтесь на kashtan.media у Facebook. У нас щодня виходять важливі та цікаві новини про Україну.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху