Скляний пішохідний міст в Києві: історія будівництва та цікаві факти

Одним з найулюбленіших місць для прогулянок у мешканців столиці є скляний пішохідний міст в Києві. Автори сайту kashtan.media вирішили розповісти про нього детальніше. Коли та як будувався, та чим цікавий.

Історія будівництва

Побудувати міст на цьому місці збирались ще за часів Радянського союзу. Обидва парки користуються популярністю та знаходяться в історичних місцях, тому між ними потрібен зручний перехід.

Повертались до цієї ідеї також в 2013 році, але і тоді все залишилось лише в планах. Серйозно реалізувати проект взявся Віталій Кличко, і зробив це кілька років тому.

Фото: Віталій Кличко

Проект був представлений у 2017 році. Архітектор — Андрій Миргородський. Вирішено було будувати сучасний пішохідно-велосипедний міст. Вже у 2018 почались роботи з будівництва. Конструкції постачались з Миколаєва, з заводу «Океан». І в цілому 90% матеріалів об’єкту має українське виробництво.

Скляний пішохідний міст було відкрито до Дня Києва, 25 травня 2019 року. На церемонію відкриття прийшли тисячі людей. Також там були присутні брати Кличко, які демонстрували прочніть скла. До речі, цей міст часто називають саме мостом Кличка, через те, що як мер, він його будував та відкривав.

Цікаво, що сам Віталій Кличко сказав, що цей міст побудований в тому числі для того, щоб прибрати людей з Хрещатика. На головній вулиці Києва завжди дуже багато народу. Щоб надати частині з них іншу локацію для прогулянок, зробили новий парк та міст. І це спрацювало, бо він користується шаленою популярністю.

Вартість мосту та скандали навколо нього

Фото: Kos Kos

Під час будівництва та одразу після відкриття, міст неодноразово потрапив до різноманітних скандалів. Наприклад, багато питань у киян тоді викликала вартість об’єкту. Планувалось, що на нього буде виділено 260 мільйонів гривень. Однак виявилось, що пішло майже 420 мільйонів.

Через це, багато людей почали говорити, що це занадто дорого, і взагалі засумнівались в необхідності цього мосту. Сам Кличко під час відкриття зазначив, що 275 млн пішло на міст, 55 на укріплення схилів, на яких він будувався, та ще майже 90 на фонтан, мережі та інший благоустрій навколо.

Фото: ua.news

Також скандальним стало скло, яке розбивали. Це сталось наступного дня після відкриття. Хтось вирішив вистрелити в захисне скло, через що воно тріснуло. Його довелось замінити.

Фото: Mikhail P

Багато людей намагається перевірити міцність скла, стрибаючи на ньому. Також був розбитий фрагмент скла, який окремо показувався як приклад матеріалу.

Фото: Tim

Ще на міст намагалась заїхати автівка, не дивлячись на те, що він суто пішохідно-велосипедний, а проїзд машинами по ньому заборонений.

Також була історія з можливим плагіатом. Про це заявила швейцарська компанія, яка вважає, що у них був схожий проект, який в Києві скопіювали. Однак ці мости відрізняються.

Конструкція та зовнішній вигляд мосту

Фото: Олег Шарапов

Скляний пішохідний міст в Києві має довжину в 216 метрів. Це трипролітна конструкція з двома проміжними опорами. Несуча балка є металевою та цільнозварною. Вона трохи вигнута для краси. Опори залізобетонні. Перила металеві.

Скляним міст називають через те, що частина його елементів зроблена зі скла. В першу чергу це стінки за перилами, на протязі всієї конструкції. Також в підлогу вбудовані прозорі оглядові вікна, по яких можна ходити. Через них також можна подивитись на дорогу знизу.

Міст має освітлення, кілька красивих оглядових майданчиків та місця для фотосесій. На майбутнє планується чимало проектів, пов’язаних з ним. Наприклад, від колони Магдебурзького права до поверхні мосту має бути ліфт. Також звучали плани про будівництво тут канатної дороги.

Ракетний обстріл та міцність мосту

10 жовтня 2022 року, скляний пішохідний міст в Києві підвергся російському обстрілу, але показав свою міцність та залишився цілим.

Очевидці та записи з камер свідчать про те, що ракета зачепила міст. Частина елементів розбилась та було пошкоджена, але основна конструкція витримала. Епіцентр вибуху прийшовся нижче, під мостом.

Віталій Кличко пізніше показав, як виглядав міст після обстрілу, а комунальники вже наступного дня приступили до ремонту і згодом повністю його відновили. Улюблене місце для прогулянок продовжує радувати киян та численних гостей столиці.

Де знаходиться скляний пішохідний міст в Києві та як до нього дістатись

Міст розташований між парком Володимирська гірка та Хрещатим парком. Площадкою поруч з Аркою дружби народів. Вхід на міст з боку Арки знаходиться на оглядовому майданчику над Дніпром, поруч з парковою дорогою. А з боку гіркі — поруч з фонтаном, неподалік від пам’ятника Володимиру Великому.

Фото: kashtan.media

Міст проходить над Володимирським узвозом. Ближче до мосту можна під’їхати на автобусах 62, 114, тролейбусах 6, 16, 18. Найближчі станції метро — «Золоті Ворота», «Театральна», «Поштова площа» (з площі потрібно підійматись фунікулером чи пішки).

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про Київський зоопарк. Якщо вам подобаються матеріали на сайті kashtan.media — підпишіться на нашу Facebook-сторінку, де завжди з’являються нові статті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху