Київський зоопарк є одним з найстаріших та найбільших в Європі. Похід до нього може стати справжнім святом. Автори kashtan.media вирішили розповісти про історію цього зоопарку, а також про те, де він знаходиться, як працює, скільки коштують квітки, та кого там можна побачити.
Київський зоопарк та його історія
Офіційною датою заснування Київського зоологічного парку вважається 21 березня 1907 року. Саме тоді в Університеті Святого Володимира був отриманий дозвіл на оренду території та на збір коштів для того, щоб утримувати тварин.
В травні 1909, на вході у звіринець встановили ящик для збору коштів. Завдяки меценатам, вже за півроку вдалось зібрати 398 тварин, серед яких 115 хребетних.
Варто зазначити, що до меценатів, які жертвували на звіринець, були такі люди як цар Микола II, архітектор Владислав Городецький, графиня Марія Бродська, Терещенко, Фальц-Фейн, Святославський, та багато інших.
Наступного 1910 року, площа зоологічного саду стала в два рази більшою. Двічі на рік, на утримання виділяли 1000 та 1500 рублів від влади. Однак цього не вистачало.
Переїзд на нове місце
16 травня 1912 року, зоологічний сад було перенесено. Більш придатну ділянку знайшли на Шулявці, поруч з Київським політехнічним інститутом. Житловий фонд там не будували через рельєф, а для зоосаду він підходів ідеально. Наприклад, яри використали для створення ставків для птахів. Виділено спочатку було 23 гектари.
На новому місті, зоосад відкрився у квітні 1914 року. Але тоді почалась Перша світова, а згодом громадянська війна, які не давали саду розвиватись. Втім, колекція тварин була збережена.
1919 року, вже під керівництвом нової влади, сад отримав статус Київського зоологічного парку. Директором призначили Венантія Бурдзинського.
В 1920-30 роки, Київський зоопарк активно розвивався. Будувались нові вольєри, слоновник, мавпятник, лабораторії, ветеринарна аптека. Збільшена та огороджена територія.
Однак всі ці досягнення, можна сказати, було зруйновано війною. Після окупації 1941 року, майже всіх тварин вивезено до Німеччини.
Тим не менш, після визволення Києва він німців у листопаді 1943, вже 10 квітня 1944, зоопарк був відремонтований та відкрився знов. А в 1966 році, була проведена капітальна реконструкція. Саме тоді з’явився центральний вхід з касами, проведена гаряча вода.
В 1970 збудували павільйон для тварин, потім акватераріум, а згодом і «Острів звірів». С 1972 року, зоопарк є пам’яткою садово-паркового мистецтва, а 1983 отримав статус Державного, та включений до природно-заповідного фонду. За часів директора В.П. Сапьолкіна, зоопарк став одним з найкращих в СРСР.
Дуже тяжкими були роки з 1992 по 1997. Це, зокрема, позначилось на тваринах. Однак, вже з 1998, почався подальший розвиток. 2009 року, Київський зоопарк відсвяткував 100-річчя.
Сучасна реконструкція
Нещодавно, у 2019 році, у Київському зоопарку було проведено капітальну сучасну реконструкцію, під час якої багато зробили. Зокрема, було змінено вхід. Побудовано нові каси з інформаційним центром, медпунктом та вбиральнями. Наведений благоустрій навколо. Вночі працює підсвітка входу.
Новою візитівкою стала величезна скульптура кольорового жирафа, що стоїть перед входом. Саме по ньому зоопарк можна здалеку впізнати. До речі, старі скульптури левів та бізона теж оновили.
Також під час реконструкції зроблено нові озера, великий паркінг для авто, що вміщує 500 машин. Будувався новий приматник, облаштовано внутрішню територію. Зокрема, з’явились нові лавки та доріжки, та багато іншого.
Київський зоопарк та його мешканці
Київський зоопарк налічує сотні видів, та приблизно 3400 різноманітних тварин. Серед них можна побачити ссавців, рептилій, птахів, риб, і не тільки.
Наприклад, це слони, тигри, африканські леви, зебри, ведмеді, верблюди, олені та лами та альпака, зубри, які, кабани, жирафи.
В зоопарку є лебеді, ара, сови, фазани, качки, журавлі. Також можна побачити капуцинів, макак, лемурів та багатьох, багатьох інших тварин.
Додаткова діяльність зоопарку
Окрім основної функції, в зоопарку ведеться наукова робота. Програми з розмноження тварин, дослідження теорій. Здійснюється регулярний випуск кажанів у природу. Досліджується Чорнобильська зона, реабілітуються тварини.
Також Київський зоопарк має юнацький гурток «Клуб юних натуралістів». Там проводяться лекції, наукові зайняття, знайомство з тваринами. Після цього клубу, діти мають навики для роботи на відповідних професіях.
Вартість квитків
У звичайні дні, вартість дорослого квітка на відвідування Київського зоопарку становить 130 гривень. Дитячі чи пільгові квітки коштують 70. При цьому для дітей до 5 років, дітей-сиротів до 16 та з інвалідністю до 18 років вхід безкоштовний.
Така вартість вказана на офіційному сайті. Але якщо купувати онлайн — ціна на даний час становить 120 за дорослий та 60 за дитячий квіток.
Знижена вартість квітка поширюється також на пільгові категорії відвідувачів, за наявності підтверджуючого документа. А саме, за пільговим тарифом в будь-який день квітки коштують для:
А для багатодітних сімей діє окремий тариф, по 20 гривень за особу.
До речі, щосереди в зоопарку проводиться День відвідувача, коли вартість квитків становить 70 гривень/особа для всіх.
Також можна придбати абонементи на цілих 10-20 відвідувань:
Вартість паркінгу
Як вже згадувалось, Київський зоопарк має великий паркінг для автівок, який працює цілодобово. В залежності від часу стоянки та обраного дня, користування паркінгом має таку вартість:
Графік роботи
Каси Київського зоопарку з вівторка по неділю працюють з 10:00 до 16:00. В понеділок відкриваються з 12:00. Важливо, що закривається зоопарк в 17:30. Перебувати на території можна тільки до цього часу.
Контактна інформація
Зв’язатись з представниками зоологічного парку можна телефонами 0443447201 та 0674346414. Також доступна електронна пошта zoo.kiev@ukr.net. Офіційний сайт — zoo.kiev.ua. Там можна подивитись актуальну інформацію, або замовити квітки.
Де знаходиться Київський зоопарк та як до нього дістатись
Вхід до Київського зоопарку розташований по проспекту Перемоги, 32. Його можна впізнати по згаданому жирафу. Поруч також знаходяться вулиця Зоологічна, Молдовська та Брест-Литовський провулок, вул. Шулявська та Богдана Гаврилишина.
Дістатись можна на метро. Найближча станція — «Політехнічний інститут». Також сюди їдуть автобуси 2, 118, тролейбуси 5, 5Д, 7, маршрутні таксі 189, 442Д, 465, 575.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про Національний художній музей України. Підписуйтесь на kashtan.media у Facebook та не пропускайте цікаві матеріали про столицю. А якщо вам подобається наш сайт — підтримайте його, щоб збільшити кількість публікацій.