Станція метро «Вокзальна» в Києві: колони, годинник та великий пасажиропотік, – ФОТО

Журналісти видання Kashtan Media продовжують розповідати читачам про Київський метрополітен. Сьогодні, ми вирішили розглянути детальніше станцію метро «Вокзальна» в Києві. Коли її будували, чим вона цікава та унікальна і де знаходиться.

Історія станції та цікаві факти

«Вокзальна» є однією з декількох найстаріших станцій столиці. Її було відкрито 6 листопада 1960 року, в складі першої черги будівництва Київського метрополітену.

Архітекторами залів виступили Євген Катонін, Валентин Єжов, Ірфан Шемседінов та Вадим Скурагєв. Вестибюлі проєктували Анатолій Добровольський та Ігор Масленков. Художник — Олександр Мизін.

Фото: tov_tob

Ще на стадії проєкту та перших років експлуатації, планували побудувати другий вхід. Але до цього так і не дійшло. «Вокзальна» — це Святошинсько-Броварська, червона гілка. В майбутньому, планується зробити її частиною вузла для переходу на Подільсько-Вигурівську, жовту лінію, але поки її не існує.

У 1986 році, станція отримала статус пам’ятки архітектури місцевого значення, який зберігається досі.

Через своє розташування, «Вокзальна» відома як одна з найбільш навантажених станцій Києва. Пасажиропотік в різні роки перевищував 68 тисяч осіб на добу. Поступово він знижувався, але, навіть нещодавно, поруч зі входом регулярно утворювались величезні черги.

Будівля та інтер’єри

На відміну від більшості станцій, розташованих у підземних переходах, «Вокзальна» має будівлю з надземним вестибюлем, у якої також знаходиться приміський вокзал.

Фото: Limbo

Її можна впізнати за напівкруглою частиною з масивними колонами, а також за баштою з годинником та написом «Київ».

Фото: Oleks Chep

За внутрішньою конструкцією, це пілонна трисклепінна станція з острівною платформою. Довжина платформи — 101 м, ширина — 19,7 метрів. Розділена на три зали пілонами білого кольору з мармуром.

Фото: Irwin Keitel

Зали мають закруглений дизайн. Оскільки саме з цього місця більшість людей, що приїжджає, починає знайомство з Києвом, архітектори вирішили створити великі бронзові медальйони, на яких зображені деякі аспекти з історії.

Назва станції

Фото: Вікіпедія

Станція метро «Вокзальна» в Києві не змінювала свою назву з самого відкриття. Пов’язана вона з розташованим поруч Центральним вокзалом, автостанцією та низкою транспортних вузлів.

Де знаходиться станція метро «Вокзальна» в Києві та як до неї дістатись

Вхід у вестибюль розташований на Вокзальній площі, поруч з Центральним залізничним вокзалом «Київ-Пасажирський». Неподалік знаходяться вулиці Симона Петлюри та Жилянська.

До входу можна доїхати автобусами 24, 114, тролейбусами 12, 14, а також маршрутками 539, 181, 198 та 598. З іншого боку під’їжджає ще ряд маршрутних рейсів та швидкісний трамвай на ст. «Старовокзальна».

Нагадаємо, що минулого разу, ми публікували інформацію про станцію метро «Політехнічний інститут». Також нещодавно вийшов матеріал про 109 автобус.

Поступово, ми розповідаємо про весь транспорт столиці, а також про архітектурні пам’ятки, важливі події та історичних особистостей. Щоб частіше бачити цікаві статті, підпишіться на телеграм-канал Kashtan Media.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору