Через російські обстріли та пошкодження енергосистеми, в Україні запроваджені віялові відключення електроенергії. Це доставляє багато незручностей мешканцям. Автори kashtan.media вирішили розповісти, за допомогою яких речей можна покращити умови, коли немає світла.
Ліхтарики та свічки
Головне питання при відсутності електропостачання — це освітлення. Враховуючи, що відключення відбуваються системно, в домівках та квартирах необхідні свічки, а також окремі ліхтарики на батарейках.
Деякі з них можуть давати доволі яскраве світло. Гірше за звичайні лампи, але краще, ніж повна темрява. Свічки в середньому коштують від 5-15 гривень, а ліхтарик, в залежності від потужності, від 80 грн до кількох тисяч.
Також можна обзавестись лампами, що працюють на акумуляторі. Такі коштують по 200-500 гривень за одиницю.
Повербанк для смартфонів
Для більшості людей є важливою наявність зв’язку та працездатність смартфонів, тому їх краще заздалегідь заряджати. Однак, в разі тривалого відключення, це не допоможе, бо телефон все одно сяде.
В такому випадку, знадобиться повербанк. Це батарея, яка заряджається окремо, та від якої можна потім зарядити смартфони навіть без світла.
Звичайні моделі коштують від 170-250 гривень та дорожче. Існують також більш потужні для ноутбуків, та навіть повербанки з сонячною батареєю, які заряджаються від світла. Але такі починаються від 950 грн та до кількох тисяч.
Портативна газова плита
В більшості квартир, мешканці готують їжу на централізованому газопостачанні. Однак, далеко не у всіх воно є. До того ж, газ теж можуть відключити.
Приготувати або розігріти їжу в такому випадку можна на портативної газової плиті, яку також називають туристичної. Це маленька поверхня з однією конфоркою, яка підключена до невеликого балону.
Плюс такої конструкції в тому, що вона не займає багато місця, на відміну від великих балонів. Однак є мінус — газу там доволі мало. Плита коштує від 400 гривень та дорожче (в середньому 1000), а балон з газом від 80 до 450.
Термосумки та термоси
Під час відсутності електроенергії, вимикаються холодильники. Зазвичай це не критично, але деякі продукти можуть зіпсуватись. Частково виправити це можна наявністю термосумки або автомобільного холодильника.
В них продукти можуть зберігатись принаймні кілька годин, коли немає світла.Також в термосі можна тримати рідкі блюда або напої, які залишаться гарячими чи холодними.
Сумки коштують від 100-500 грн, а портативні холодильники — від 1-2 тисяч гривень. Однак, якщо на вулиці холодно — можна, як приклад, тримати продукти на балконі.
Акумулятор або повноцінний генератор
Зарядити пристрої можна в машині. А деякі люди використовують автомобільні акумулятори для того, щоб зробити світло в квартирах. Варто зазначити, що це небезпечно, та можна робити тільки з дотриманням норм безпеки.
Можна також встановити генератор на дизелі, бензині чи сонячної енергії, але цей варіант більше підходить для приватних будинків, ніж для квартир. Наявність генератору дозволить включити світло майже так само, як від центрального постачання.
Однак коштують генератори теж чимало. Приблизно від 8000 грн. В середньому — 25 тисяч. Портативна сонячна станція — від 15000.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про історію електрифікації Києва. Підпишіться на нашу Facebook-сторінку, де щодня публікуються нові матеріали від kashtan.media.