Голосіївську ділянку Київського метро неякісно побудували

У грудні 2023 року, через аварійний стан перегону на ділянці «Либідська»-«Деміївська» (Оболонсько-Теремківська гілка), Голосіївський район Києва тимчасово залишився без метро. Зараз тривають ремонтні роботи, а також експертне дослідження.

Перші його результати вже оприлюднили. За попередніми висновками науковців, причиною ситуації є неякісне проєктування та будівництво. Розповів про це Руслан Кандибор, директор Департаменту транспортної інфраструктури.

Фото в матеріалі: КМДА

Експерти вважають, що під час планування були допущені помилки. Коли вже тривав етап будівництва нової ділянки, були пошкодження та інші труднощі, але, попри це, проєкт не вдосконалили, що вплинуло на якість конструкції.

Отримано перші попередні висновки експертного дослідження від профільної наукової установи щодо причин деформації тунелю, що призвело до зупинки руху поїздів між станціями метро «Деміївська»-«Либідська». У своєму висновку науковці зазначили, що причиною є неякісні проєктні рішення з облаштування тунелю в межах аварійної ділянки. А також неякісні будівельно-монтажні роботи спорудження конструкції тунелю цієї ділянки

Руслан Кандибор

Наголошується, що зазначені висновки є лише попередніми. Дослідження продовжується, і остаточні результати стануть відомі лише після повного обстеження тунелю.

Остаточні результати будуть відомі після розкриття котловану. Тільки тоді експерти зможуть провести всі необхідні дослідження конструкції тунелю ззовні. Утім вже зараз ми бачимо, що причиною є неякісне проєктування та недбале виконання робіт, наслідки якого нині доводиться ліквідовувати

Руслан Кандибор

Відрізок, на якому сталось пошкодження, є дуже складним з точки зору гідрогеологічних умов, оскільки ґрунт має шар торфу, піску, а також насичений водою.

Начальник «Київського метрополітену» при цьому наголосив, що експлуатація тунелю була належною, а рух поїздів зупинили своєчасно.

КП «Київський метрополітен» – це підприємство подвійного призначення, що забезпечує як транспортну функцію, так і цілодобове укриття населення під час повітряних тривог. Наголошую, що жодного дня станції «синьої» лінії не були зачинені: з 8 до 12 грудня працювали як укриття в цілодобовому режимі. У цей період призупинили рух поїздів лише на шести станціях цієї лінії. А вже з 13 грудня було організовано двосторонній рух двома коліями між станціями «Теремки»-«Деміївська

Віктор Брагінський

У метрополітені зазначають, що станом на зараз, між двома станціями забезпечений альтернативний рух наземним транспортом. Додатково створено цілих 4 маршрути, на яких працює 20 тролейбусів і 70 автобусів. На голосіївській ділянці при цьому метро теж курсує.

Станцію метро «Либідська» було відкрито ще в 1984 році. Тривалий час вона була кінцевою на синій гілці. «Деміївська» вже є сучасною, оскільки її відкрили в 2010 році.

Всі наступні станції в Голосіївському районі теж відкривали пізніше. Зокрема, в 2011, 2012. А кінцеву станцію «Теремки» — у листопаді 2013 року.

Нагадаємо, що ми нещодавно робили огляд на те, скільки коштують квартири в Києві в 2024 році.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху