На росії почалась мобілізація

Росіян почали насильно мобілізовувати, щоб відправити на війну проти України. Сьогодні зранку, російськими пропагандистами було оприлюднено відеозвернення президента рф владимира путіна, який оголосив про проведення “референдумів” на окупованих українських територіях, а також про “часткову” мобілізацію в росії..

В своєму зверненні, путін намагався виставити росію жертвою, ніби це проти неї воює весь західний світ. Також він наголосив, що в рф порівняють в правах мобілізованих на окупованих територіях та військових росіян. Анонсував фейкові “референдуми” на окупованих територіях, та сказав, що росія підтримає їх результати.

Головною темою цього звернення стала оголошена мобілізація на території росії. Її путін назвав частковою, але, судячи з дій російського міністерства оборони, призив стосується в цілому громадян, що перебувають на військовому обліку.

Також в зверненні путін знову схилився до ядерного шантажу, сказавши, що у росії є ядерна зброя, і “роза вітрів може повернутись в їх бік”, маючи на увазі західні країни, що підтримують Україну.

Мобілізація вже почалась

Одна з повісток, вручена в місті Казань. Фото: телеграм-канал Pravda Gerashchenko

Одразу після цього оголошення, в рф почалась справжня мобілізація. Судячі з коментарів в соціальних мережах, людям вручають повістки з військоматів в різних областях та за різними адресами.

Також можна побачити, що повістки роздають навіть в місцях скупчення людей. Наприклад — у торгівельних центрах та на вокзалах.

Багато людей намагається виїхати з території росії. Сайти з продажу квітків “впали”. Деякі біжуть за кордон. Інші, не маючи такої можливості, їдуть зі своїх областей, де стоять на обліку, в інші регіони рф.

За словами представників міноборони країни-агресора, в першу чергу мобілізують професійних військових в запасі. В другу — всіх, хто раніше проходів строкову службу та відповідає віковим критеріям. За їх словами, планується набрати 300,000 осіб.

Також в рф активно намагаються завербувати в свої військові сили іноземців. Зокрема — громадян Центральної Азії, що перебувають на заробітках. Наприклад, в московському центрі реєстрації встановили навіть окреме вікно для вербування. За рік служби в силах рф обіцяють громадянство.

В Україні на ці події реакція однозначна — це яскравий крок відчаю з боку путіна та в цілому влади рф. Якщо найкращі підрозділи країни-агресора не впорались, то насильно мобілізовані громадяни без досвіду та мотивації ситуацію не переломлять.

Зокрема, відреагував на це Президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що наша позиція незмінна.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Пташка з “Азовсталі” жива. Вона перебуває в російському полоні. Більше новин від сайту kashtan.media читайте на нашому Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору