Громадянам України стало простіше отримати Карту поляка

На офіційному сайті польського уряду, в розділі Міністерства закордонних справ, з’явилось оновлення щодо отримання Карти поляка. Громадяни України, які є біженцями у Польщі, зможуть отримати її за спрощеною процедурою.

Що таке Карта поляка

Карта поляка — це офіційний документ у Польщі, який говорить про належність людини до цієї країни. Закон про Карту поляка запроваджено у 2007 році, щоб забезпечити полякам за національністю, що проживають у колишньому СРСР, можливість не втрачати зв’язок з рідною країною.

Тривалий час це діяло тільки на пострадянському просторі, а нещодавно Карту стали видавати навіть людям, які проживають в інших країнах чи взагалі не мають громадянства. Головна умова отримання — бути поляком за походженням та знати польську мову.

В якості доказів, можна надати документ про народження у Польщі, або про народження чи належність до польській національності пращурів. Також потрібно пройти співбеседу польською мовою, де можуть задавати питання про історію країни.

Наявність Карти поляка надає можливість проживати та працювати у Польщі, займатись бізнесом, мати пільги, можливість навчатись, користуватись деякими послугами за такими самими умовами, що і громадяни Польщі.

Спрощена процедура для українців

Раніше цей документ видавався тільки людям, які проживають в інших країнах. За кордоном. Це робилось у польських консульствах. Всередині країни оформлювались інші документи. Тепер громадяни України мають можливість оформити Карту поляка знаходячись у Польщі.

Інші умови залишаються старими. Потрібно відповідати вимогам та проходити співбеседу. Однак, враховуючи, що в Україні проживає багато людей, пов’язаних з Польщею, для них це може стати корисним. Карта оформлюється безкоштовно, протягом 2 місяців, та діє 10 років.

Нагадаємо, що з тих, хто поїде з Польщі без попередження, стягнуть допомогу з відсотками. Читайте більше новин сайту kashtan.media на Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору