Новини

Антитютюновий закон: в Україні перевіряють заклади на відсутність кальянів

Дерпродспоживслужба Києва нагадує мешканцям столиці та власникам закладів про те, що з 11 липня в Україні діє антитютюновий закон, що забороняє палити навіть в ресторанах та інших закладах та в громадських місцях. І не лише класичні цигарки, а також кальяни та вейпи. Цей закон дія по всієї країні, тож інших міст теж стосується.

Як вже згадувалось, закон діє ще з 11 липня, однак перевіряти та штрафувати порушників починають зараз. Під забороною електронні сигарети, пристрої для споживання тютюну без згоряння, трав’яні вироби, кальяни та інші предмети для вживання тютюнових виробів.

МОЗ вважає, що пасивне паління впливає на здоров’я оточуючих людей. Через війну загальний стрес громадян зріс, тому палити стали більше. А це призводить до різних захворювань. Саме тому був прийнятий антитютюновий закон.

Відтак, заборонено вживати згадані пристрої та сигарети в закладах громадського харчування, на зупинках, в об’єктах культури, ліфтах, під’їздах, та в цілому в наступних місцях:

Картинка: КМДА

Штраф в разі порушення становить 51-170 гривень для громадян, за повторне порушення 170-340 грн. Однак для закладів він вищий. Розміщення попільничок, кальянів і т.д. призводить до 1000 гривень штрафу та 10 тисяч при повторному порушення. А ресторани заплатять 3,000 та 15,000 відповідно.

Нагадаємо, що оболонці протестують проти знесення басейну “Акваріум” в Києві. Підпишіться на наш телеграм-канал, де швидко публікуються всі нові матеріали.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *