Новини

Українці більше не зможуть вільно купити антибіотики — потрібен рецепт

Починаючи з 1 серпня 2022 року, в Україні заборонено продавати антибіотики без рецепту від лікаря. Раніше кожен бажаючий міг придбати ці ліки в аптеці. Тепер для цього спочатку потрібно відвідати лікаря та отримати призначення. Про запровадження електронних рецептів розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.

Раніше практика створення рецептів на антибіотики вже існувала. Однак вони були виключно паперовими, та не були обов’язковими. Тепер з’явилась можливість отримати електронну версію, е-рецепт. Однак видати його можуть лише ті заклади, які підключені до системи ЕСОЗ. А це далеко не всі. Якщо системи немає — рецепти видаватимуть паперові.

Антибіотики виключно за рецептом — чому та за що

Фото: Volodymyr Hryshchenko

Представники МОЗ стверджують, що причиною впровадження такого правила є резистентність, яку набувають ліки. Говориться, що люди невідповідально використовують антибіотичні препарати навіть тоді, коли цього робити не треба. Це призводить до укріплення бактерій, які проти яких з часом не вдається боротись.

Інфекційні хвороби, які швидко та без наслідків лікуються антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними.

МОЗ

Аптеки припинили продажі

Фото: Nathaniel Yeo

Аптеки дійсно перестали продавати антибіотики вже з першого дня дії нового правила. Це стосується навіть онлайн-аптек, які працюють поштою. Автори kashtan.media спробували замовити та купити “Амоксил” без рецепту на двох популярних сайтах.

На онлайн-аптеці ще на етапі замовлення з’явилось оголошення про те, що відповідні препарати не висилаються, оскільки є рецептурними, а дані замовлення передаються до інших представників. На сайті однієї зі звичайних аптек заявку на замовлення зробити вдалось, але представниця мережі перетелефонувала та спитала, чи є у нас рецепт. Якщо немає — угода неможлива.

Як отримати рецепт

Фото: МОЗ

Як вже згадувалось, тепер, якщо людині потрібен антибіотик, потрібно спочатку піти до сімейного лікаря. Якщо є заключена декларація — варто записатись до свого. Однак в МОЗ стверджують, що зробити це можна навіть без декларації. Додається, що виписати рецепт може також лікар спеціаліст чи лікар первинної допомоги.

Якщо за результатами огляду лікар призначить пацієнту антибіотики — він випише рецепт, за яким вже можна піти до аптеки та придбати препарат.

Наголошується, що нове правило має виключення. Наприклад, воно не діє не тимчасово окупованих територіях, а також там, де ведуться бойові дії. А ще без рецепту можуть купувати антибіотики волонтери, якщо є відповідний запит від військових.

Нагадаємо, що наземний громадський транспорт Києва тепер не буде працювати під час повітряних тривог. Читайте більше новин на фейсбуці Kashtan Media.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *