Українці більше не зможуть вільно купити антибіотики — потрібен рецепт

Починаючи з 1 серпня 2022 року, в Україні заборонено продавати антибіотики без рецепту від лікаря. Раніше кожен бажаючий міг придбати ці ліки в аптеці. Тепер для цього спочатку потрібно відвідати лікаря та отримати призначення. Про запровадження електронних рецептів розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.

Раніше практика створення рецептів на антибіотики вже існувала. Однак вони були виключно паперовими, та не були обов’язковими. Тепер з’явилась можливість отримати електронну версію, е-рецепт. Однак видати його можуть лише ті заклади, які підключені до системи ЕСОЗ. А це далеко не всі. Якщо системи немає — рецепти видаватимуть паперові.

Антибіотики виключно за рецептом — чому та за що

Фото: Volodymyr Hryshchenko

Представники МОЗ стверджують, що причиною впровадження такого правила є резистентність, яку набувають ліки. Говориться, що люди невідповідально використовують антибіотичні препарати навіть тоді, коли цього робити не треба. Це призводить до укріплення бактерій, які проти яких з часом не вдається боротись.

Інфекційні хвороби, які швидко та без наслідків лікуються антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними.

МОЗ

Аптеки припинили продажі

Фото: Nathaniel Yeo

Аптеки дійсно перестали продавати антибіотики вже з першого дня дії нового правила. Це стосується навіть онлайн-аптек, які працюють поштою. Автори kashtan.media спробували замовити та купити “Амоксил” без рецепту на двох популярних сайтах.

На онлайн-аптеці ще на етапі замовлення з’явилось оголошення про те, що відповідні препарати не висилаються, оскільки є рецептурними, а дані замовлення передаються до інших представників. На сайті однієї зі звичайних аптек заявку на замовлення зробити вдалось, але представниця мережі перетелефонувала та спитала, чи є у нас рецепт. Якщо немає — угода неможлива.

Як отримати рецепт

Фото: МОЗ

Як вже згадувалось, тепер, якщо людині потрібен антибіотик, потрібно спочатку піти до сімейного лікаря. Якщо є заключена декларація — варто записатись до свого. Однак в МОЗ стверджують, що зробити це можна навіть без декларації. Додається, що виписати рецепт може також лікар спеціаліст чи лікар первинної допомоги.

Якщо за результатами огляду лікар призначить пацієнту антибіотики — він випише рецепт, за яким вже можна піти до аптеки та придбати препарат.

Наголошується, що нове правило має виключення. Наприклад, воно не діє не тимчасово окупованих територіях, а також там, де ведуться бойові дії. А ще без рецепту можуть купувати антибіотики волонтери, якщо є відповідний запит від військових.

Нагадаємо, що наземний громадський транспорт Києва тепер не буде працювати під час повітряних тривог. Читайте більше новин на фейсбуці Kashtan Media.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору