Запустити стартап у Києві – це лише півсправи. Щоб він злетів, треба вміти правильно його просувати. Але з чого розпочати? Як привернути увагу до сайту потенційних клієнтів, коли конкуренція величезна, а ресурси обмежені?
За допомогою в просуванні сайту краще звертатись до фахівців https://embo.com.ua/uk/uslugi-prodvizheniya-sajtov/seo-prodvizhenie-kyiv/, які мають великий досвід і знають, які процеси і з якою послідовністю виконувати.
Базові кроки SEO, які допоможуть закласти фундамент для успішного просування
Існують два чудові інструменти: SEO (пошукова оптимізація) та SMM (просування в соціальних мережах). SEO допомагає зробити сайт помітним для пошукових систем. Коли хтось шукає інформацію, пов’язану з певним продуктом, сайт має бути у перших рядках пошуку. Це досягається шляхом пошуку, запровадження та використання ключових слів, оптимізації швидкості завантаження сайту та інших технічних деталей.
Правильне базове SEO-налаштування молодого сайту дає результати. Не кожний конкурент оптимізує свій сайт на 100%. Тому, якщо оптимізувати сайт правильно, є всі шанси поборотися за органічний трафік. Непоганий приклад SEO-тексту, де «природною» мовою сайт говорить аудиторії про свою діяльність, можливості та послуги: інтернет-магазин скейтів у Києві оптимізував сайт під потрібні ключові слова. Тепер щоразу, коли клієнт шукає в Google «купити скейт Київ», пошукова система видаватиме цей сайт. Чим вище сайт у результатах пошуку, тим більше шансів, що клієнт натисне саме на нього, а не на посилання конкурента.
SMM допомагає залучити нових клієнтів та збільшити впізнаваність бренду шляхом створення та просування контенту в соціальних мережах. Наприклад, інтернет-магазин квітів хоче, щоб про нього дізналося якнайбільше людей, а відвідувачі сайту частіше робили замовлення. Тоді потрібна SMM-стратегія, яка:
- покаже сайт максимальній кількості потенційних клієнтів;
- стимулюватиме потребу в аудиторій;
- зробить покупку онлайн максимально легкою.
Дослідження ключових слів
Потрібно зрозуміти, який контингент шукає певний товар чи послугу. В ідеалі зібрати семантичне ядро. Але коли ресурси обмежені, можна зробити аналіз семантики конкурентів, щоб визначити, які ключові запити підходять сайту, а які – ні.
Важливо! Список ключових запитів можна зібрати різними інструментами. Щоб не купувати платні інструменти, можна завести кабінет у Google Ads і використовувати Google Keyword Planner. Якщо потрібно проаналізувати семантику конкурентів, можна використовувати SerpStat, Semrush та Ahrefs.
Молодому сайту потрапити в ТОП-10 за високочастотними запитами складно, тому використовують також низькочастотні або «long-tail» ключові запити. Такий запит – це ключова фраза, що складається з кількох уточнюючих слів, тобто має «хвіст». По long-tail ключах відбувається дуже багато пошукових запитів, а це чудова можливість, яку використовують, щоб підвищити видачу сторінок сайту практично без конкуренції.
Приклади Long-tail запитів:
- користувач, який хоче придбати меблі, але йому потрібна тільки шафа-купе, причому недорога. У такому випадку буде введений запит типу: «придбати шафу-купе в Києві недорого».
- юзер, який має потребу в придбанні квартири в Києві, але в Солом’янському районі та двокімнатну, побудує свій запит наступним чином: «купити 2-х кімнатну квартиру в Солом’янському районі Київ».
Реєстрація в локальних каталогах
Локальний каталог – це інтернет-ресурс, присвячений розміщенню посилань на інші сайти. Це може бути звичайна база посилань, розбита на категорії, або завуальований спосіб розміщення, наприклад, за допомогою SEO-статей або ревью сайтів.
Реєстрація сайту в каталогах – як платних, так і безкоштовних – ще один спосіб наростити посилальну масу, залучивши на сайт цільових відвідувачів і перевести їх у клієнтів. Частка трафіку, що надходить саме за зовнішнім посиланням, відрізняється і залежить від місця розміщення посилання та авторитетності самого каталогу.
Що дає розміщення сайту у різних каталогах?
Всі посилання розбиті на категорії та ранжировані або за алфавітом, або, наприклад, за датою додавання профілю. Так користувачам простіше знайти у списку потрібний сайт. Розміщення посилань в каталогах має такі завдання:
- індексація посилання та нарощування посилального профілю;
- залучення відвідувачів та підвищення кількості переходів на сайт;
- підвищення кількості згадок бренду у мережі.
Проте, ефективність від додавання сайту до каталогу залежить від якості майданчика. Насамперед варто оцінити трафік каталогу, чи він живий, потім перевірити чи індексуються сторінки профілів сайтів в Google, для оцінки також використовують рейтинги доменів, наприклад, показник DR в Ahrefs.