Держпродспоживслужба Києва запровадила карантин на всієї території столиці через виявлення шкідника дерев. На київські рослини напала ясенева смарагдова вузька златка. Про це прес-служба КМДА повідомляє з посиланням на Департамент захисту довкілля.
Чи можна відвідувати парки, коли діє карантин
Фахівці наголошують, що виявлений шкідник небезпечний лише для дерев. Впровадження карантинних заходів ніяк не впливає на прогулянки людей у зелених зонах Києва, як і на вигул домашніх тварин. Тож, жодних обмежень для мешканців через це не застосовано.
Під час дії карантину буде проводитись візуальна перевірка дерев на наявність шкідника, фітосанітарна експертиза зразків, механічна, термічна або хімічна обробка дерев, які зазнали зараження, а також утилізація пошкоджених дерев у випадках, коли інші методи фітосанітарного захисту не дозволяють впевнитись у безпеці.
Чим небезпечна вузькозлатка ясенева смарагдова
За наявними даними фахівців, виявлена вузькозлатка ясенева смарагдова — це небезпечний для ясеня шкідник, який може призвести до повного зникнення цього цінного лісового дерева. За 1-2 роки, заселене вузькими златками дерево може засохнути.
Шкідник, що прийшов з москви
Місцем походження вузькозлаток є Східна Азія. Вони водяться і в інших регіонах світу. Зокрема, у Північній Америці. Але, як зазначають у Держпродспоживслужбі, на Європейському континенті жуків цього виду виявили вперше в 2005 році, у російській москві, коли досліджували причини масової загибелі ясенів.
До 2012 року, цей шкідник поширився навколо російської столиці в радіусі 250 км. Однак, у подальші роки став виходити за межі країни-агресорки, поширюючись на північний захід, у бік Європи.
Поширення в Україні та карантин у Києві
В Україні смарагдова вузькозлатка була виявлена на території Луганської області в 2019 році. Зараз відомо, що вона є в Старобільському та Сватівському районах, а також у Харківській області, у Куп’янському районі.
Окрім зазначених областей, шкідник є і в Києві. Зокрема, в Солом’янському ландшафтному парку карантин впровадили ще минулого року, в 2023. Однак, у липні 2024 року карантинні заходи поширили на окремі території Дарницького, Голосіївського та Подільського районів. Зокрема, на сквери на Контрактовій площі, на Куренівський парк, ботанічний парк університету біоресурсів, Голосіївський парк, парк Партизанської слави, і не тільки. Зараз карантин запроваджується на всієї території Києва.
Нагадаємо, що до цього карантинні заходи в столиці впроваджували через виявлення чуми свиней у Голосіївському районі. Читайте також, чому киян цього літа закликали триматись подалі від пляжів.