Професійна чистка зубів: які бувають види, для чого потрібна?

Багато хто ще не знає, що таке професійна гігієна ротової порожнини та що вона дає для здоров’я зубів. Коли людина їсть, бактерії в ротовій порожнині розщеплюють вуглеводи, які містить їжа до утворення кислоти. Ця кислота поєднується зі слиною та залишками їжі й все це перетворюється на зубний наліт. 

Чищення зубів зубною пастою 2 рази на день і регулярне використання зубної нитки раз на день допомагають позбутися нальоту, але не повністю. З часом наліт назбирується, утворюючи зубний камінь. І тоді вже дійсно цей стан провокує виникнення багатьох стоматологічних проблем. Професійна чистка зубів в Ірпені допомагає запобігти проблемам зі здоров’ям зубів і ясен.

Навіщо потрібна гігієнічна чистка зубів?

Фото: Galina Kondratenko

У одних людей більше утворюється на зубах зубний наліт, в інших – менше. Не можна забувати й про такі шкідливі звички, як куріння. Але все-таки, наліт утворюється у всіх. З часом він твердне та утворюється зубний камінь, який вже прибрати самостійно неможливо.

Наявність зубного каменю призводить до руйнації зубної емалі, в мікротріщини попадає патогенна мікрофлора й утворюється карієс і запалення ясен. Тож, наліт несе серйозну загрозу для здоров’я. 

Профілактична гігієна ротової порожнини містить в собі:

  • видалення твердих зубних відкладень за допомогою ультразвуку та ручними інструментами, не пошкоджуючи при цьому емаль;
  • очищення поверхні зубів від нальоту порошкоструменевим апаратом AirFlow;
  • полірування зубів спеціальними пастами;
  • антисептична обробка ротової порожнини.

Види чистки зубів

Існують чотири способи професійної чистки зубів:

  • Механічний – за допомогою спеціального ручного інструменту і пасти лікар видаляє зубний наліт з поверхні кожного зуба. Але цей метод не ефективний для нальоту, який накопичується у міжзубних проміжках;
  • Ультразвуковий – зняття зубних відкладень за допомогою спеціальної насадки, яка випромінює ультразвукові хвилі. Добре видаляє наліт навіть з під ясенних кишень;
  • Лазерний – промінь лазера направляють на поверхню зуба, при цьому молекули води руйнуються і камінь відпадає. Також випромінювання лазера вбиває всю патогенну мікрофлору;
  • Апаратом AirFlow – потік, який складається з води та абразивного порошку направляється на зуб. Таким чином очищаються зуби навіть в важкодоступних місцях.

Згідно з рекомендаціями стоматологів, професійну чистку зубів потрібно проводити раз на пів року, що пропонує стоматологія в Ірпені DentaDerm. Це допоможе лікарю виявити перші признаки захворювання та вчасно розв’язати проблему, поки вона не переросла у щось серйозне.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору