ТОП-5 переваг життя на правому березі в Києві

Нещодавно ми публікували добірку про переваги лівого берега річки Дніпро в Києві. Тепер Kashtan.media склали інший ТОП-5, в якому вирішили розглянути привілеї життя на столичному правобережжі.

Правий берег — це історичний Київ

Фото: Ilya Cher

Лівобережжя зараз є доволі розвинутим і сучасним, але, активно будувати та заселяти ці житлові масиви почали лише в середині XX сторіччя. Раніше там були села, які в свій час входили до Чернігівської губернії. Натомість, правий берег вже тисячі років тому вважався містом.

Історичні церкви, культурні й архітектурні пам’ятки, старовинні будинки, заклади освіти, класичні музеї, театри, переважно розташовані саме на правобережжі. Історичний центр з відповідною атмосферою, Поділ, Андріївський узвіз, Старий Київ, Печерськ, Володимирська гірка, Золоті Ворота — все це на правому березі.

Правим берегом простіше діставатись

Фото: Kato Blackmore

Якщо розглядати транспортну доступність, правобережжя теж виграє. Дістатись до центру, до популярних закладів і місць простіше, якщо для цього не треба переїжджати через річку. Постійні затори на мостах і можливі обмеження можуть суттєво завадити цьому.

Фото: Oleksandr Voloshchenko

Наприклад, під час дії тривоги, поїзди метро не курсують відкритими ділянками. Тобто — мостами та деякими лівобережними станціями. Через це, мешканці лівого берегу вимушені чекати відбою, щоб повернутись додому або опинитись на роботі. На початку повномасштабного вторгнення, більшість мостів взагалі перекривали.

На правому березі, всі станції метро є підземними, а в крайньому випадку, дістатись кудись можна наземним транспортом, або навіть пішки.

Правий берег вище за лівий за рахунок пагорбів

Фото: Eugene

У матеріалі про історію будівництва Русанівки ми розповідали про намивні ґрунти. Така сама технологія застосовувалась, коли будували Позняки. Справа в тому, що раніше ці території постійно підтоплювало, коли рівень води становився вищим. Штучно піднятий рівень ґрунту виправив ситуацію, але, мова всього про декілька метрів.

На правому березі теж є низькі райони, але, загальний рівень поверхні набагато вищий, особливо завдяки наявності Печерських пагорбів. Це суттєво впливає на безпеку і комфорт проживання в більшості житлових масивів.

Краща інфраструктура

Фото: Evgeny Opanasenko

Правобережжя — це не лише історичні пам’ятки, а ще й добре розвинуті райони з відповідною інфраструктурою. Лівий берег у цьому плані теж показує непоганий результат, але на правому все одно значно більший вибір різноманітних магазинів, сфери послуг і розваг. Це ж стосується вже згаданого транспорту та доріг.

Популярність і перспективність нерухомості

Фото: Eugene Chystiakov

Через перелічені вище переваги, правий берег завжди популярніший, як для багатьох киян, так і серед приїжджих. Люди, які шукають у столиці житло, в більшості випадків віддають перевагу правобережжю.

Це може говорити не лише про певні переваги власного проживання, а також і про кращі перспективи будівництва та придбання нерухомості для орендного бізнесу та комерційної діяльності.

Вам можуть знадобитись корисні рекомендації про те, як не натрапити на шахраїв під час оренди квартири. Не пропустить наступні цікаві матеріали — завітайте до нашого Facebook та підпишіться.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху