Мінськ, Білорусь
Новини

Мінськ та Київ більше не міста-побратими

Між Києвом та Мінськом розірвано статус міст-побратимів. Про це на своєї Facebook-сторінці повідомив мер Києва Віталій Кличко. Відповідне рішення було прийнято Київрадою.

Віталій Кличко зазначив, що навряд чи Мінськ тепер можна назвати містом-побратимом для Києва. Враховуючи те, що з території Білорусі, столицею якої є Мінськ, в українські міста та селища летіли ракети, а також відбувалось вторгнення російських військ.

Нагадаємо, що на початку повномасштабного вторгнення, саме Білорусь стала головним плацдармом для наступу окупантів. В першу чергу — на Київську та Чернігівську область.

Мінськ, Білорусь
Вечірній Мінськ. Фото: Aliaksei Lepik

Раніше Віталій Кличко розірвав дружбу з Москвою, коли столичний сквер з відповідною назвою був перейменований на честь Героїв Маріуполя.

Міста-побратими — це статус дружби між двома містами різних країн. Маючі такий договір, міста активно співпрацюють, обмінюються культурою, допомагають один одному з розвитком інфраструктури, і т.д.

Всього Київ має 54 міста-побратима. Зокрема, це Тампере, Кіото, Флоренція, Лейпциг, Тулуза, Единбург, Париж, Мюнхен, Ухань, Торонто, Гельсінкі, Чикаго, Будапешт, Варшава, Бішкек, Стокгольм, Берлін, Рим, та багато інших.

Раніше, побратимами Києва було кілька російських міст. Однак, вже під час війни, 11 лютого 2016 року, Київрада розірвала договори. Це були міста Москва, Волгоград, Улан-Уде, Санкт-Петербург, Махачкала та Республіка Комі.

Мінськ, Білорусь
Мінськ, Білорусь. Фото: Egor Kunovsky

З білоруським Мінськом відносини були встановлені у липні 1997 року. Статус розірваний 9 червня 2022.

Нагадаємо, що Київ продовжує виконувати свої зобов’язання, своєчасно сплачуючи зовнішній борг. Більше новин та інформаційних матеріалів від Kashtan Media читайте на нашому телеграм-каналі.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *