Курс гривні офіційно знизився: названо нову вартість долара

Національний банк України змінив офіційний курс гривні по відношенню до долара. Це зроблено вперше з моменту початку повномасштабної війни. Скорегований курс перебільшує 36 гривень за $1. Тобто дорівнює ринковому на даний час.

Ще 24 лютого, Нацбанк зафіксував тодішній офіційний курс на одному рівні — 29,25 гривень за один долар. Це було зроблено для стабілізації економіки в умовах воєнного стану. Зараз війна триває вже кілька місяців, а в економіці України та світу відбулись зміни. Зафіксований курс вже не відповідав дісності.

З 9 ранку 21 липня, Національний банк України провів корегування на 25%. Відтепер долар США офіційно коштує 36,5686 гривень. НБУ очікують, що фінансова система буде працювати стабільно та контрольовано.

Національний банк України. Фото: kashtan.media

До речі, вже тривалий час в банках та пунктах обміну валют встановився саме такий курс. Спочатку він зростав до 33, потім до 35, а подекуди навіть до 39-40 гривень за долар. Тепер ринковий курс приблизно дорівнює 35,5-36,5 грн. Тобто — як новий офіційний.

При цьому Нацбанк зафіксував правила до банків щодо обміну безготівкових коштів. Курс не може відрізнятись від офіційного більш ніж на 1%. Однак готівки це не стосується. Її курс буде й надалі визначатись попитом-пропозицією. Безготівковий обмін відповідно буде дозволений.

Окрім цього, в НБУ розповіли про зміну лімітів щодо переводу коштів за кордон. Відтепер ліміт мають значно менші суми, ніж раніше.

Читайте також про скорочення експорту яєць в Україні, та підписуйтесь на наш телеграм, де публікуються важливі новини та цікаві матеріали.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору