Конституція та історія: громадянство України видаватимуть лише після іспитів

Урядом ухвалене рішення щодо впровадження іспитів для іноземців, які хочуть отримати громадянство України. Про це повідомляють у прес-службі Міністерства освіти і науки.

Відтепер особам, що набувають громадянства України, доведеться складати тести зі знання основ Конституції України, а також української історії.

Іспити в першу чергу впроваджені для іноземців та осіб без громадянства. Також це стосується іншої категорії осіб:

Тих, хто набув громадянство, але має право протягом двох років скласти іспит (це пов’язано з відтермінуванням у зв’язку з проходженням військової служби за контрактом, визначних заслуг перед Україною тощо)

Міністерство освіти і науки України

Тобто, в майбутньому всі іноземці, які подають на громадянство України, матимуть вивчати основи Конституції та історії України і складати відповідні іспити. До цього набуття громадянства не супроводжувалось додатковим тестуванням.

Станом на зараз, це лише принципове рішення. Механізм розроблений не повністю, але вже відомо, що до реєстрації на тест буде потрібно створити електронний кабінет і подати відповідну заяву.

Фото: Endri Killo

Іспит проходитиме комплексно, але буде складатися з двох частин. 25 питань з тесту буде присвячено історії України, а ще 20 — основам Конституції України. Інформацію щодо умов та алгоритмів проведення іспитів буде оприлюднено згодом, після допрацювання та ухвалення необхідних наказів.

Громадянство України та іспит з української мови

Фото: Unseen Studio

У суспільстві активно обговорювалось також питання щодо іспитів з української мови для іноземців, які претендують на громадянство України. Таких тестів поки не передбачено, але, варто зазначити, що під час подання документів, усі заяви заповнюються саме українською мовою, що вимагає від здобувачів громадянства відповідних знань.

Українською, скоріш за все, проходитимуть і зазначені тести з Конституції та історії, тож, іноземці у будь-якому разі підтверджуватимуть принаймні мінімальний рівень знання мови.

Нагадаємо, що ми раніше розповідали про перевірку дипломів і атестатів у Реєстрі документів про освіту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху