Відкрити доступ до вбиралень у метро: кияни збирають підписи

Тема доступу пасажирів до туалетів у Київському метрополітені знову підіймається на сайті петицій до Київради. Минулого року ми вже розповідали про аналогічну пропозицію. Однак, тоді було зібрано 4000 підписів з 6000 необхідних. У подальшому були й інші спроби.

Зараз знову зареєстровано електронну петицію №13646 (проголосувати можна за посиланням), з іншим формуванням. Якщо раніше пропонували облаштовувати нові вбиральні, тепер мешканці столиці закликають відкрити доступ до туалетів, які вже є, тільки залишаються недоступними.

Автори ідеї зазначають, що на кожній станції вже є вбиральні. Більше того, вони розташовані на входах або в тунелях. Однак, призначені вони лише для персоналу, тоді як пасажири їх відвідати не можуть, що створює для людей незручності. Наприклад, під час тривалих поїздок з пересадками.

Єдиним виключенням є повітряні тривоги, коли людей, які перебувають на станціях, пускають до туалетів.

Відсутність можливості скористатися туалетом у публічному просторі — це не лише порушення базових побутових потреб, а й питання гідності. Подібна практика давно змінена в більшості європейських міст, де туалети в метро є стандартом.

Дарина Якушко, автор петиції №13646

У петиції пропонується дозволити пасажирам відвідувати вбиральні, та підтримувати всередині чистоту, з можливістю запровадження плати в 5 або 10 гривень за обслуговування.

За декілька днів, ідею підтримали більше 3500 людей, і підписи продовжують збиратись. Для розгляду, залишилось набрати менше половини голосів (до 6000 у цілому). На це залишається 51 день.

Нагадаємо, що серед киян також проходить опитування щодо можливості перевозити собак у метро. В залежності від результатів, можуть змінити правила, які зараз це забороняють.

Більше цікавих новин і матеріалів — на Facebook-сторінці Каштан Медіа.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху