Температура в собаки: 10 корисних порад для господарів

Підвищена або знижена температура в собаки — не менш тривожний симптом, ніж у випадку з людиною. Це може говорити про захворювання або інші порушення в організмі улюбленця. Ми вирішили розповісти власникам чотирилапих, як зрозуміти що в собаки температура і що робити, щоб її нормалізувати.

Ознаки гіпертермії

Фото: Maria Steenberg Nielsen. Головне фото: Vincent Van Zalinge

Незвична поведінка улюбленця може говорити про необхідність перевірки здоров’я тварини. Зокрема, поганий апетит, блідні на колір слизові оболонки, в’ялість і слабкість, можуть свідчити про високу температуру. Якщо господарі помічають подібні симптоми — варто зробити виміри.

Ознаки гіпотермії

Фото: Victor G

Іноді причиною в’ялої поведінки собак може стати понижений температурний рівень тіла, що теж є поганим симптомом. Характерними ознаками при цьому є порушене дихання та робота серця, слабкі кінцівки та м’язи.

Нормальний діапазон

Фото: Matteo Fusco

Перш ніж здійснювати перевірку та робити висновки, власникам необхідно дізнатись, який рівень є природним і нормальним для конкретної тваринки. Середній діапазон — це 37,8 – 39,4 °C. Більш конкретні показники залежать від декількох факторів, включно з розміром породи. Щоб з’ясувати це точніше, варто проконсультуватись у ветеринара.

Відмінності терморегуляції в цуценят

Фото: Jairo Alzate

Необхідно зазначити, що вказаний вище діапазон стосується дорослих собак. Якщо мова про цуценят до 6 місяців, для них є характерними регулярні стрибки показників, а норма перебуває в межах 39 – 39,5 °C.

Температура в собаки під час вагітності

Фото: Ruby Schmank

Якщо самка вагітна, нормою є гіпотермія безпосередньо перед пологами. До цього додається відповідний стрес. Температурні зміни в цей момент не є основним показником, однак, за собакою необхідно пильнувати.

Стрес або агресія

Фото: Mark Galer

Іншою природньою причиною температурних змін організму є стресові ситуації. Наприклад:

  • сильний переляк;
  • агресивна поведінка;
  • сутичка з іншими тваринами.

Якщо гіпотермія відбувається після подібних подій, варто зачекати і перевірити її знову. Ймовірно, що стан стабілізується за деякий час після того, як тваринка заспокоїться.

Вимірювання в домашніх умовах

Фото: Edgar Soto

Процедуру вимірювання можна провести як у клініці, так і в домашніх умовах. Здійснити це можливо декількома методами:

  • електронним безконтактним термометром;
  • класичним електронним термометром;
  • класичним ртутним/спиртовим градусником.

Перший спосіб є дещо спірний, оскільки показники можуть відрізнятись від реальних, а шерсть зазвичай заважає правильному вимірюванню. Переважно використовується класичний градусник у ректальний спосіб:

  1. вкладіть собаку на бік;
  2. здійсніть підняття хвосту за основу;
  3. змастіть термометр вазеліном і введіть вимірювальне вістря в анальний отвір на 1-2 см;
  4. потримайте декілька хвилин і зніміть показники.

Важливо при цьому заспокоїти тварину і не допустити пошкодження градусника.

Заходи для зниження температури

Фото: Robert Larsson

Якщо температура в собаки виявилась високою, а візит до клініки чи виклик спеціаліста неможливий, можна вдатись до тимчасових заходів, таких як змочування подушечок лап, області біля паху і вух. Також можна покласти вологу тканину на лоба, або поставити тварину на прохолодну підлогу.

Для медикаментозного зниження, препарати зазвичай вводяться як розчини ліків у вигляді уколів. Однак, перед подібними мірами необхідна консультація з професіоналами.

Заходи для підвищення температури

Фото: Matthew Henry

На випадок гіпотермії, методи протилежні. Тваринку необхідно зігріти, але з дотриманням безпеки. Це, в першу чергу, накриття ковдрою, перебування в теплому, комфортному приміщенні, пиття теплої води. Важливо не допускати суттєвого температурного зниження.

Консультація з ветеринаром і встановлення першопричини

Фото: Karsten Winegeart

Якщо зміни температури відбуваються неодноразово, або їх не вдається нормалізувати, власникам слід відвести улюбленця до ветеринарної клініки. У багатьох випадках, порушення терморегуляції свідчать про патології, або про необхідність певних змін у догляді. Консультація може допомогти виправити ситуацію.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху