Навушники Apple на службі здоров’я: як AirPods Pro 2 захищають ваш слух

Можливості чипа H2 дозволили не лише покращити продуктивність гаджета, а й впровадити декілька інноваційних функцій, призначених для захисту слуху користувачів. Розробники також стверджують, що навушники можна використовувати як слуховий апарат.

Втім, остання опція потребує наявності відповідних медичних сертифікатів, отриманням яких у різних країнах наразі займається компанія. Ми ж розповімо про те, що можуть запропонувати навушники Аірподс Про з точки зору захисту органів слуху.

Активне шумозаглушення

Функцію було вдосконалено: тепер є спеціальний режим, який дозволяє зменшити вплив на слух переривчастого гучного звуку з робочою частотою до 48 кГц. Ця функція працює незалежно від вибраного режиму прослуховування та мінімізує вплив усіх шкідливих шумових компонентів, не заважаючи сприйняттю корисного аудіосигналу.

В налаштуваннях активне шумозаглушення ввімкнено за замовчуванням, але його можна вимкнути за бажанням.

Клінічний тест слуху

Власникам AirPods Pro 2 тепер не потрібно записуватися на прийом до лікаря, щоб оцінити стан слуху: ця можливість у вигляді тесту Hearing Test вбудована в гаджет. Тестування методом аудіометрії чистого тону триває приблизно 5 хвилин. Вам потрібно буде торкнутися екрану свого iPhone, щойно почуєте тон.

Результати тестування будуть доступні в додатку «Здоров’я», де можна оцінити рівень втрати слуху та отримати відповідні рекомендації. Ця інформація може бути використана лікарями для встановлення точнішого медичного діагнозу.

Hearing Test з’явиться в iOS 18, щойно Apple отримає схвалення на використання функції від FDA. Таке ж схвалення очікується і для використання навушників як слухового апарата.

Щодо використання цих можливостей в інших країнах, то без дозволу місцевих медичних органів це питання поки залишається відкритим.

Навушники як слуховий апарат

Apple вважає можливим використання гаджета в подібних цілях при легких і помірних порушеннях слуху. Дані тестування будуть використані для створення індивідуального профілю власника навушників, і цей профіль застосовуватиметься для відтворення звуку в режимі, максимально комфортному для слухача.

Функція також враховуватиме тип прослуховування — чи то телефонні розмови, прослуховування музики чи будь-якого іншого медіаконтенту.

Якщо власник пристрою має стандартизовані аудіограми, отримані від медичних працівників, вони будуть враховані в персоналізованому профілі.

Однак навіть без наявності проблем зі слухом використання AirPods Pro 2 може стати корисним профілактичним інструментом для підтримання слуху у здоровому стані.

Варто зазначити, що навушники коштують дешевше, ніж слухові апарати середнього та професійного рівня, тож вони можуть стати реальною альтернативою останнім.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху