Досвідчені мешканці добре орієнтуються в столиці. Але, деякі туристи, що погано знайомі з Києвом, шукаючи одне місце, можуть приїхати зовсім в інше. Це пов’язано зі схожими назвами багатьох локацій. Журналісти Kashtan Media вирішили підготувати добірку з ТОП-10 місць у Києві, які можна переплутати. Її варто переглянути, щоб не заблукати.
Парк і сквер Партизанської слави
Одразу дві рекреаційні зони в столиці мають однакову назву. При цьому розташовані вони на протилежних берегах. Парк Партизанської Слави — це великий ландшафтний парк з площею в 112 га у Дарницькому районі. Він частково реконструйований. Знаходиться поруч зі станціями метро «Червоний Хутір» та «Бориспільська».
А ще існує невеликий сквер Партизанської слави, розташований у житловому масиві Південна Борщагівка, на вулиці Симиренка, поруч із Братським кладовищем і вул. Григоровича-Барського.
Відрадний і Райдужний
Житлові масиви Райдужний та Відрадний теж легко переплутати через схожу назву. Але, вони сильно відрізняються. Відрадний масив розташований у Солом’янському районі Києва. Основна забудова прийшлась на початок 1960-х років.
Райдужний — масив на Воскресенській слобідці в Дніпровському районі, неподалік від Троєщини. Будувався в 1980-ті роки, більш висотними будинками. Поділений на три мікрорайони.
«Комфорт Таун», «Файна Таун» і «Дрім Таун»
У назві цих трьох локацій, слово «таун» дійсно може заплутати. Але, якщо розібратись, їх можна відрізнити та запам’ятати. Два з «таунів» — це житлові комплекси, а один взагалі є торгово-розважальним центром.
Комфорт Таун — це великий ЖК на Березняках, у місцевості Соцмісто, що будувався в 2010-х роках. Його часто можна побачити на фото та легко впізнати за яскравими, кольоровими будинками. Здалеку його можна переплутати з конструктором «Lego».
Файна Таун — теж житловий комплекс, але на правому березі, в районі Нивок. Забудовник позиціонує свій проєкт як сучасний квартал на вулиці Салютної. Для нього обрали значно спокійніші кольори.
Дрім Таун (Dream Town) — це великий торгівельний центр на Оболоні, розділений на корпуси Berry і Yellow, з численними магазинами та розвагами, дитячими майданчиками, кінотеатрами, закладами харчування, і не тільки.
Велика Житомирська, Мала Житомирська і станція метро «Житомирська»
Назву Житомирська в Києві мають принаймні три локації. Дві з них — історичні вулиці в Шевченківському районі, а одна — станція метро. Велика Житомирська — це вулиця, що з’єднує Львівську площу з Михайлівською площею.
Мала Житомирська розташована неподалік. Вона проходить між Володимирським проїздом і Майданом Незалежності (зліва від готелю «Козацький).
Якщо вулиці знаходяться в центрі Києва, станція метро «Житомирська», про яку ми вже розповідали детальніше, розташована неподалік від виїзду, в напрямку міста Житомир, на Берестейському проспекті, що переходить у Житомирську трасу. Це червона, Святошинсько-Броварська гілка.
Михайлівський монастир і Храм святителя Михаїла
Михайлівський Золотоверхий монастир — відновлений храм часів Київської Русі, на вул. Трьохсвятительська, 8. Це кафедральний собор Православної церкви України. Це храм на честь архангела Михаїла, покровителя Києва.
Також у столиці, на території Олександрівської лікарні, в районі бульвару Лесі Українки, на вул. Шовковична, є Свято-Михайлівська церква, або Храм святителя Михаїла першого митрополита Київського. Окрім назви, ці храми поєднує інша схожість. Обидва були зруйновані радянською владою в 1930-ті роки, та відновлені за часів незалежності в 1990-ті.
Окрім цих двох церков, у Києві є ще декілька храмів Архістратига Михаїла. Але, їх легше відрізнити, бо вони знаходяться в різних місцях. А згадані вище — в центрі. І якщо шукати один з них на карті, можна переплутати.
Дарницький район і Стара Дарниця
Почувши назву Дарниця, кожен може подумати про різне, оскільки цією назвою можна позначити половину лівого берегу столиці. Дарницький район включає до себе декілька житлових масивів — Позняки, Харківський, Бортничі, Осокорки. Їх часто називають Новою Дарницею.
Стара Дарниця розташована не в Дарницькому, а в Дніпровському районі, поруч із Русанівкою. Це станції метро «Дарницька» та «Чернігівська», бульвар Верховної Ради, вул. Будівельників, Бажова, Червоноткацька, селище Аварійне, Дарницька площа.
Вулиці Верховинна і Верховинця
У Святошинському районі Києва є дві вулиці з дуже схожими назвами. Перша — Верховинна, що раніше мала назву Петропавлівська. Вона проходить паралельно Берестейському проспекту. Починається неподалік ст.м. «Святошин», перетинає Кільцеву дорогу та продовжується до озера Верховина.
Інша — Василя Верховинця. Названа на честь українського композитора. Раніше називалась вул. Нова. Знаходиться на Борщагівці та проходить від проспекту Леся Курбаса.
Урочище Совки і парк Совки
Назва Совки теж позначає дві різні локації. Перша — реконструйований парк на Борщагівці, в Святошинському районі, між вулицями Жмеринська та Бетховена. Користується популярністю серед відвідувачів.
Друга — урочище Совки, між просп. Валерія Лобановського й вул. Володимира Брожка. Неподалік від ст.м. «Деміївська» в Голосіївському районі. Це каскад із декількох невеликих озер, з яким пов’язаний скандал. Місце намагались забудувати, а місцеві мешканці протестували проти цього.
Численні Садові вулиці в Києві
Садова — це, напевно, найбільш популярна назва для вулиці в Києві. Справа в тому, що їх більше сотні. Але, все ж, одна сильно відрізняється від інших. Центральна вул. Садова проходить поруч з Кабінетом Міністрів України, між вул. Михайла Грушевського та Інститутською.
З іншими легко заплутатись. Вони називаються в форматі 1-а Садова, 2-а Садова, і так далі. Починаються з приватного сектору Воскресенки. Продовжуються ці назви в житловому масиві Осокорки. Серед них справді можна заблукати. Від 30-х номерів на Славутичі, доходить до 167-ой Садової вулиці на Осокорках.
Вулиці Верхній Вал і Ніжній Вал
З цими двома вулицями все трохи інакше. Якщо в більшості інших пунктів мова про зовсім різні локації зі схожими назвами, то тут все навпаки. Верхній Вал і Ніжній вал, це, по факту, дві сторони однієї вулиці на історичному Подолі. Принаймні візуально.
До речі, деякі корінні кияни люблять перевіряти, чи відрізняють приїжджі Верхній Вал від Нижнього, та жартують на цю тему. Тому, краще підготуватись заздалегідь.
А які ще подібні місця ви знаєте? Залишайте коментарі під дописом. Якщо вам було цікаво — підпишіться на Kashtan Media на Facebook і не пропускайте нові матеріали.
Нагадаємо, що раніше ми публікували ТОП-5 цікавих фактів про Київський метрополітен.