Як покращити травлення: 4 дієвих способи для різних ситуацій

У силу різних причин, травлення після прийому їжі може порушитись. Враховуючи наявні захворювання або індивідуальні особливості, можна вжити заходів, щоб покращити роботу організму. Ми підготували 4 поради, які можуть допомогти в різних ситуаціях.

Увага! Стаття несе виключно ознайомлювальний характер. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я! У разі наявності системних проблем із травленням — обов’язково зверніться до лікаря.

Прийом ліків для травлення

Фото: Julia Zolotova

Якщо прийом їжі супроводжується проблематичним перетравленням і викликає болі в шлунку — це може говорити про порушення в роботі підшлункової залози, про наявність панкреатиту, холециститу, і не тільки.

Іноді це наслідки операцій на шлунку чи несистематичні реакції на переїдання. Щоб позбутись болі й здуття та покращити свій стан, можна прийняти ліки з відповідної категорії:

  • Панжест;
  • Панкреатин;
  • Фестал;
  • Но-Шпа;
  • Мезим.

Це допомагає знімати спазми, позбуватися здуття та болю. Але, будь-які ліки треба застосовувати з обережністю. Зокрема, рекомендується враховувати, скільки можна приймати панжест або інші препарати, та в яких випадках вони заборонені.

Ліки від розладу шлунку

Фото: Alexander Polous

Якщо окрім болю в животі, наслідком розладу стала діарея — слід прийняти засіб із відповідною дією. У багатьох випадках, допомагають згадані вище ліки. Однак, іноді більш дієвим може виявитись Лоперамід або подібний препарат. Це допоможе швидше зупинити пронос та інші відчуття розладу.

Споживання рідини перед їжею

Фото: Engin Akyurt

Лікарі та вчені рекомендують споживати достатню кількість рідини. В основному це має бути вода. Іноді, саме її нестача може викликати складнощі з перетравленням. Особливо, коли мова про суху їжу.

Не зайвим буде випити перед їжею склянку води. У деяких випадках, можна також пити томатний сік або чай під час сніданку чи обіду. Це дозволяє полегшити шлях продуктів у тракті.

Здорове харчування для покращення травлення

Фото: Dan Gold

Мабуть, найбільш дієвим і обов’язковим способом у разі певних проблем із шлунком, є перехід на більш здорове харчування. Не завжди це має бути строга дієта. Іноді навпаки, саме певні стереотипно «здорові» продукти й викликають відповідні порушення. Але, варто дотримуватися кількох додаткових порад, які впливають на організм:

  • харчуйтеся повноцінно, а не лише перекусами;
  • контролюйте кількість жирного та смаженого;
  • намагайтесь додавати менше гострих спецій;
  • виключіть з раціону продукти, які постійно викликають у вас подразнення;
  • утримуйтесь від небезпечних поєднань (риба з молоком і подібні несумісні продукти).
Фото: Towfiqu Barbhuiya

Якщо періодичні розлади не викликані захворюваннями — у більшості випадків, вони є наслідками саме невдало сформованого раціону та переїдання. Контролюйте кількість, якість і споживні характеристики їжі, щоб мінімізувати подібні реакції.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху