Купівля довгоочікуваного житла – це процес, який може тривати багато часу. Спочатку потрібно відкласти гроші, потім – вибрати найкращий варіант із усіх запропонованих на ринку, та переоформити право власності, щоб учорашній “мрійник” став сьогодні реальним власником житла. Формування документа може бути здійснено, якщо звернутись до Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та подати відповідний перелік документів. Будь-які угоди, наприклад, продаж квартири, зміна господаря та затвердження документів доступні через достовірну базу даних.
Скільки коштує переоформити квартиру під час купівлі?
Розмірковуючи над тим, до якого дизайнера інтер’єру звернутися і які меблі поставити в вітальні, власники житла подумки поринають у приємні турботи, забуваючи про відповідальні деталі, реєстрацію права власності та решту паперової тяганини. Купуючи апартаменти в новобудові на стадії, коли будівництво тільки починається, забудовнику потрібно попередити покупця про необхідність підписання акта приймання-передачі об’єкта пайового будівництва. Щоб отримати всі права власності та використовувати придбане житло на свій розсуд, потрібно подбати про офіційну реєстрацію. Процедура включає п’ять кроків:
- Зібрати документи.
- Сплатити державне мито.
- Зв’язатися із реєстраційною службою.
- Звернутися за консультацією до експертів та вирішити складнощі.
- Отримати свідоцтво.
Не можна забувати про додаткові витрати: послуги нотаріуса, державне мито, оплату послуг ріелторів. Тому немає конкретної відповіді на запитання: скільки коштує переоформлення квартири та скільки доведеться віддати додатково. Ціна може змінюватись в залежності від методу оформлення свідоцтва:
- Через агентство нерухомості.
- Звернення до нотаріуса (приватного чи державного).
- У центрі надання адміністративних послуг
У середньому вартість переоформлення квартири становить приблизно 5500 гривень. Для елітних ЖК, наприклад, Новопечерські Липки, ціна може бути трохи вищою, ніж для багатоквартирних будинків, яким понад двадцять років.
Як заощадити на переоформленні?
Майбутні власники квартир часто запитують, чи реально переоформити житло на себе без фінансових витрат. Як показує практика, відповідь негативна. Навіть якщо покупець переконаний, що має достатній багаж знань та досвіду, щоб оформити документи та перевіряти ще раз інформацію, він не зможе проігнорувати державне мито. Якщо власник квартири хоче переоформити апартаменти на іншу людину, додатково доведеться здійснити податковий платіж.
Є кілька другорядних варіантів переоформлення квартири:
- Обмін. Актуально для близьких родичів, які готові укласти договір міни.
- Переоформлення при розриві шлюбу. Тут договір дарування чи купівлі-продажу користується попитом. За певних обставин – угода про майновий поділ.
- Переоформлення на особу, якій менше 18-ти років. Доступна виключно опція дарування.
У кожному конкретному випадку ціна переоформлення квартири на другого власника в Україні змінюватиметься.