Столична міська рада перейменувала Олександрівську лікарню в Києві. Як повідомляється в КМДА, рішення було підтримано голосами 70 депутатів. Відтепер, замість назви «Олександрівська», клінічна лікарня має назву «Свято-Михайлівська».
Перейменування пов’язано з деколонізацією. За словами Олесі Пинзеник, ініціаторки рішення, назва «Олександрівська» була отримана в 1874 році. Пов’язана вона з царевичем російської імперії і майбутнім імператором Олександром III.
Депутатка наголосила, що, окрім відповідної назви, лікарня досі має герб цього російського імператора в якості офіційного символу, який публічно використовується.
Це підтверджує той факт, що російська пропаганда вкорінилась глибше, ніж ми уявляли. Для зменшення інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян з’явилась ініціатива перейменувати Олександрівську клінічну лікарню.
Олеся Пинзеник
Олеся Пинзеник наголошує, що нова назва була запропонована на честь покровителя Києва, архистратига Михаїла. Він тисячоліття вважається захисником української столиці. Відтак, лікарня тепер називається Свято-Михайлівською.
При цьому на території цієї лікарні є Свято-Михайлівська церква, про яку ми згадували в матеріалі про ТОП-10 місць у Києві, які можна переплутати.
Нагадаємо, що зараз активно обговорюється питання можливого знесення пам’ятника Булгакову. Об’єкти на честь письменника, народженого в Києві, були визнані Інститутом національної пам’яті такими, що містять імперську символіку.
Це спричинило певний резонанс. Частина людей підтримує демонтаж, а інші кияни створили петицію проти знесення пам’ятника, та закликали зберегти його як культурний символ української нації.
Закон, який передбачає деколонізацію, заборону та засудження російської імперської пропаганди діє в Україні з 27 липня 2023 року. Відповідно до нього, відбуваються зміни в назвах, пам’ятках і символах. До цього, в 2015 році, почали діяти закони про декомунізацію.
У Києві вже було перейменовано багато об’єктів, пов’язаних з російськими імперськими або радянськими діячами. Kashtan.media раніше також повідомляли, що в разі перейменування вулиць, діючі документи змінювати не потрібно.