Нещодавно в столиці відбувся історичний момент, коли Віталій Кличко запустив рух Подільсько-Воскресенським мостовим переходом. Наразі, проїзд дозволений виключно спецтранспорту. Автівкою там не проїдеш, натомість, курсує новий 111 автобус у Києві, який поки є унікальним. Журналісти Kashtan.media підготували для пасажирів інформацію щодо графіку роботи та маршруту.
Схема маршруту
Офіційна карта «Київпастрансу» представлена на зображенні. Кінцева зупинка розташована в центрі міста, на вулиці Велика Васильківська. Це Площа Українських Героїв (раніше — Льва Толстого). №111 повертає на Скоропадського, потім на Володимирську та на бульвар Тараса Шевченка, об’їжджаючи парк.
Виїжджає на Хрещатик у районі Бессарабського ринку, та прямує в бік Європейській площі Хрещатиком, повз Центральний універмаг та Майдан Незалежності. Спускається Володимирським узвозом на Поштову площу та рухається Набережно-Хрещатицькою.
Заїжджає на Рибальський острів і звідти на Подільсько-Воскресенський міст. Після з’їзду на Русанівські сади, опиняється на вул. Центральна Садова. У подальшому зустрічаються багаточисельні пронумеровані Садові вулиці.
111й залишає позаду житловий масив Микільськк слободкк, проїжджає вулицями Євгена Маланова, Комбінатна, Каховська, Куліша (кільцеве перехрестя) Митрополита Андрія Шептицького, та зупиняється поруч зі станцією метро «Лівобережна», в районі Броварського проспекту.
Зворотній шлях майже такий самий. Відмінність полягає в тому, що, проїхавши Подільський мостовий перехід, між Рибальським півостровом та Подолом, повертається Гаванським мостом, де Борисоглібська, а після Хрещатика одразу потрапляє на Велику Васильківську, без парку. Загальна відстань — 13,76 кілометрів.
111 автобус у Києві: розклад руху
Перші рейси відправляються о 06:00 ранку від «Лівобережної», та о 06:45 від центру. Інтервал у робочі дні — близько 15-18 хвилин. Вечірні рейси їдуть о 22:05 і 22:50 відповідно. Щоб проїхати між двома кінцевими повністю, знадобиться приблизно 44 хвилини. Детальний розклад представлений на скріншотах вище.
У святкові та вихідні, графік трохи відрізняється, але не сильно. Ранкові починають курсувати в той самий час, подальші інтервали становлять 18 хвилин. Вечірні рейси виїжджають раніше — о 21:55 та 22:40.
Оплата проїзду
Весь київський муніципальний транспорт перейшов на форму безготівкової оплати, тому паперовий чи електронний квиток QR-формату потрібно придбати заздалегідь. Вартість для одного пасажиру стандартна — 8 гривень.
Окрім цього, доступна оплата «Карткою Киянина» та Kyiv Smart Card. Необхідно скористатись у салоні одним із валідаторов, а в разі подальшої перевірки — продемонструвати контролерам свою картку або одноразовий графічний код.
Нагадаємо, на сайті нашого інтернет-видання є відповідна інформація про різний громадський транспорт. Зокрема, ми вже детально розповідали про №109, а також №27 та про багато інших. Не пропускайте публікації та читайте нас на Facebook.