Свято Благовіщення: прикмети цього дня і чого не варто робити

Сьогодні, 7 квітня, християни деяких східних церков відзначають Свято Благовіщення Благословенної Діви Марії, Богородиці. Це велике свято, яке має певні прикмети та заборони. Автори Kashtan Media вирішили розповісти, чого не слід сьогодні робити, а що навпаки, варто.

Благовіщення. Джерело: Pixabay

Свято Благовіщення

Це свято відзначає благу звістку, яку архангел Гавриїл приніс до Діви Марії, про її непорочне зачаття. Вважається, що архангел саме цього дня повідомив Марію, що на світ з’явиться Син Божий, Ісус Христос.

Благовіщення є головним Богородицьким святом. Воно є майже у всьому християнстві. Західні та частина Східних церков відзначають це свято 25 березня. Але, в деяких Східних святкують сьогодні — 7 квітня.

Свято не переноситься. Дата щороку та сама. Благовіщення відзначають навіть тоді, коли з ним співпадає Великдень. Але цього року, в 2024, він 5 травня.

Що треба робити

На це свято прийнято відвідувати церкву та читати молитву Богородиці. Цього дня у церквах проводяться богослужіння. Якщо немає змоги прийти до церкві — можна помолитись вдома. На цей день допускаються певні послаблення посту. Можна пити вино та їсти рибу.

Також є прикмети про випікання печива у формі пташок. Пташки є символом цього свята. А ще можна запалити вогонь чи свічку у домі. Цей дим може принести щастя на цілий рік. Також треба помічати позитив. Вважається, що будь-яка звістка, отримана цього дня — блага. Тому сьогодні можуть з’явитись гарні та довгоочікувані новини.

Чого не треба робити

На Свято Благовіщення не варто займатись домашніми справами. Не можна прибирати, важко працювати, працювати на городі, в’язати та займатись рукоділлям тощо. Також не рекомендується стригти волосся жінкам та надягати новий одяг. Є прикмета, що він може швидко зіпсуватись.

Не треба цього дня сваритись, робити чи бажати зла. Також не можна підрізати чи зрізати квіти, дерева та інші рослини, бо Богородиця благословляє те, що зростає. А ще не рекомендовано цього дня вирушати у подорожі чи поїздки.

Свято Благовіщення: прикмети на цей день

Благовіщення. Джерело: Twitter

Є також кілька народних прикмет, які можуть щось передбачити. Вважається, що увесь квітень буде залежить від того, як зустрінеш це свято. А ще прикмети стосуються погоди. Наприклад, дощ передбачає великий житній та грибний врожай. А безхмарність та сонячність цього дня говорить про грозове літо.

Ще одна прикмета говорить, що туман вранці передбачає розлив озер та рік. А якщо вночі мало зірок — кури можуть нестись погано. Гроза цього дня принесе врожай горіхів та жарке літо. А ось якщо ще немає ластівок — весна буде холодною.

Нагадаємо, що раніше ми також розповідали про історію Хрещення Русі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху